Novinky

Hodnotenie používateľov: 5 / 5

Hviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívne
 

natural3Dnadpissk

SVĚTOVÁ PREMIÉRA A UDRŽITELNOST: SVETOVÁ PREMIÉRA A UDRŽATEĽNOSŤ. NEUBAU EYEWEAR PREDSTAVUJE MODELY VYROBENÉ ZO 100% RASTLINNÉHO MATERIÁLU POUŽITÍM TECHNOLÓGIE 3D TLAČE


 Začiatok novej dekády v poňatí rakúskeho výrobcu okuliarov značky neubau eyewear začína veľkou revolúciou. Na ceste k udržateľnosti urobila značka od svojho vstupu na trh v roku 2016 kus zelenej cesty. Ďalším krokom je nový materiál natural3D, ktorý je 100% zložený z rastlinných olejov. Tento materiál bude exkluzívne použitý na výrobu okuliarov pomocou 3D tlače.

Od zrniečok k slnečným okuliarom

Základom materiálu natural3D je olej získaný zo semien Ricínu obyčajného, ktorý značka neubau používa na svoj vlastný materiál naturalPX už od roku 2017. naturalPX je zo 65% tvorený práve týmto olejom a používa sa na výrobu ultraľahkých a flexibilných okuliarov pomocou priameho vstrekovania do pripravených foriem. S príchodom natural3D tak značka po prvýkrát používa 100% prírodný materiál na výrobu svojich rámov. Technológia 3D tlače, kde sa materiál natural3D nanáša vrstvu po vrstve, tak robí zo značky neubau ozajstného priekopníka na poli značiek, pre ktoré nie je slovo udržateľnosť len marketingovým sloganom. Od začiatku je udržateľnosť pevne zakotvená v DNA tejto mladej značky.  

Nové modely natural3D sa na trh dostanú v apríli tohto roku – štyri dioptrické rámy a tri modely slnečných okuliarov, vrátane špeciálnej edície na rok 2020. Do straníc týchto nových revolučných modelov sa následne integruje titánová vložka, ktorá zaistí adaptabilitu.

natural3Dfoto

Udržateľnosť na viacerých frontoch

Výroba okuliarov technológiou 3D tlače je pre značku neubau ozajstným míľnikom: táto vysoko pokročilá technológia, ktorá sa začína v každodenných životoch stále viac presadzovať, je veľmi ekologická aj čo do odpadového hospodárstva pri výrobe. Vrstvy nanášané tlačiarňou sa pomocou laseru spoja a všetok zvyšný materiál je znovu použitý. Značka neubau eyewear je v okuliarovom priemysle ozajstným priekopníkom a už teraz sa v portfóliu značky nachádza viacero modelov s aplikáciami z 3D tlače. Plnohodnotný a kompletný model okuliarov z 3D tlače však prichádza až teraz. V roku 2020 kráča neubau jednoducho zelenou a uhýbať sa táto rakúska značka z Linzu rozhodne nechystá.

Zostaňte v kontakte

  • Alžbetina 2, 040 01 Košice
  • strabilia@strabilia.sk
  • 0918 544 249
  • strabilia@strabilia.sk