Novinky

Hodnotenie používateľov: 5 / 5

Hviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívne
 

natural3Dnadpissk

 

JAko poctu nekončiacemu letu na Francúzskej Riviére šesťdesiatych rokov predstavuje neubau svoju špeciálnu edíciu pre rok 2020 s názvom “Côte du Soleil”. Náturu a náladu jednej veľkej éry sa rakúska značka neubau rozhodla osláviť a pripomenúť spolu s jednou veľkou premiérou: všetky tri nové modely zo špeciálnej edície sú vyrobené z nového inovatívneho materiálu natural3D, ktorý je kompletne tvorený biologickým materiálom.


  

neubau4article
CESTA NA FRANCÚZSKU RIVIÉRU ROKOV ŠESŤDESIATYCH

FFrancúzska Riviéra šesťdesiatych rokov evokuje nostalgiu a sentiment, ktorý stále rezonuje v celej jednej generácii. Počas tejto doby bol juh Francúzska pulzujúcim miestom, kde sa borili doterajšie hranice v umení, designu a kinematografii a ktoré je dodnes popisované ako miesto, ktoré kombinuje nedosiahnuteľný pôvab s neopísateľným pocitom slobody.

Azúrové pobrežie sa vďaka svojmu geniu loci stalo v šesťdesiatych rokoch útočiskom a ihriskom pre také ikony svetovej umeleckej scény ako napríklad Andy Warhol alebo Roy Lichtenstein.

Práve vďaka tejto slobodnej nonšalantnej scenérii si toto miesto vybral Jacques Deray ako ideálne prostredie pre svoj kultový film “La Piscine”, ktorý ducha tejto doby dokonale zachytil a zachoval pre budúce generácie.

Tím mladej rakúskej značky neubau sa túto dekádu rozhodol pripomenúť a osláviť novou špeciálnou edíciou s názvom “Côte du Soleil”. “Côte du Soleil” navodzuje pocity nekonečne rozťahaného leta a evokuje dokonale všetky vplyvy a prvky Azúrového pobrežia šesťdesiatych rokov – pocit slobody, znovuobjavenie túžby a húževnatosti niečo na tomto svete zanechať a v neposlednej rade tiež spojenie s prírodou.

“Côte du Soleil” znamená romantické letné lásky nekonečne horúceho leta, “Côte du Soleil” znamená slobodu v umení. S pomocou prírodných materiálov a dokonalého technologického spracovania prináša značka neubau túto myšlienku späť do dnešnej doby prostredníctvom troch slnečných modelov s názvom “Côte du Soleil”.

 

 

 

 

BAZÉN JAKO DESIGNOVÝ SYMBOL

S novou špeciálnou edíciou chce neubau prerozprávať príbeh Azúrového pobrežia šesťdesiatych rokov skrze unikátny a jedinečný okuliarový design. Mladá rakúska značka, ktorá skvele kombinuje udržateľnosť so špičkovým designom v nových modeloch dokonale zachycuje vizuálne vnemy a prvky, ktoré sa objavujú v slávnom filme Jacquese Derayho, “La Piscine”. Inšpiráciu nachádza nielen v samotných predstaviteľoch tohto snímku, ale taktiež v jednej z postáv, ktorá síce v priebehu filmu neprehovorí, ale je však veľmi dôležitá – bazén.

 

 

neubau3article

 

 

Tri nové prírastky zo špeciálnej edície “Côte du Soleil” by sme mohli opísať ako modernú klasiku okorenenú vintage nádychom. Rovnako ako vykachličkovaný rám bazéna obklopuje trblietavú vodnú hladinu a uzatvára tak nekonečnú smyčku, tak i samotná okuliarová obrúčka smyčkovite obklopuje slnečné sklá na modeloch ROMY, ALAIN, MAURICE. Každý z nových modelov tak prichádza v dvoch farebných variantoch. V kolekcii tak nájdeme jeden rám pre ženy, dievčatá a dámy (ROMY), jeden pre pánov, mužov a gentlemanov (ALAIN) a jeden unisex rám (MAURICE). ROMY, ALAIN a MAURICE vzdávajúci hold nielen svojim slávnym menovcom, predstaviteľom tejto scény, ale taktiež krásnej prírode Azúrového pobrežia.

 

neubau2article 

UDRŽATEĽNÝ VINTAGE DESIGN VĎAKA 3D TLAČE

Vizionársky charakter tejto slávnej éry nezostane u neubau bez povšimnutia. So špeciálnou edíciou 2020 sa neubau doslova vydáva po zelenej. “Côte du Soleil” je vyrobený z nového materiálu natural3D, ktorý je stopercentne založený na biologickom pôvode. Vďaka využitia technológie 3D tlače a prírodným materiálom je “Côte du Soleil” prvou okuliarovou kolekciou značky neubau, ktorá pochádza výhradne z rastlinných materiálov. Tri nové modely vyčnievajú nielen vďaka odvážnemu designu a udržateľnej výrobe, ale taktiež vďaka unikátnej flexibilite, ľahkosti a dlhodobej farebnej stálosti materiálov natural3D. Titanový drôt, ktorý je zatavený do stranic a koncoviek týchto nových okuliarov umožňuje úpravu priamo na mieru zákazníka.   

Zostaňte v kontakte

  • Alžbetina 2, 040 01 Košice
  • strabilia@strabilia.sk
  • 0918 544 249
  • strabilia@strabilia.sk