Novinky

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

nadpisperretschadczsk

Rakúska značka Silhouette si pre vytvorenie špeciálnej limitovanej kolekcie pre tento rok vybrala návrhársku dvojicu z Berlína. Pomyselná štafeta a trend, ktorý pokračuje od roku 2015 kedy sa Silhouette prvýkrát spojila s mladým dizajnérom Wesom Gordonom teraz prebralo dizajnérske duo Perret Schaad, ktorý predstavuje ikonický model TMA v úplne novom a nevídanom svetle, ktoré má značku posunúť do popredia módnych magazínov.


 

perretschadduo

Návrhárske duo Perret Schaad sa opisuje takto:

"PERRET SCHAAD znamená zvedavosť a snahu o odkrytie individuálnych definícii krásy. Johanna Perret a Tutia Schaad kombinujú svoje nápady s láskou pre experiment v súlade s kvalitou a výpoveďou samotného dizajnu. Ich prístup je definovaný rešpektom pre tradičné krajčírske umenie a technikou spolu s neodolateľnou chuťou ľahko definovať nastavené a zaužívané pravidlá."

Estetika značky PERRET SCHAAD je známa svojimi strihmi a dokonalým drapingom. Najskôr sa anglické slovo draping prekladalo do slovenčiny ako aranžovanie. V dnešnom kontexte by však tento preklad znel ako archaizmus. Intuitívny dizajn spája plynulosť a pohyb spolu s priestrannosťou. V dizajnoch sa do popredia dostávajú odvážne farebné kombinácie a vrstvenie materiálu. Návrhárske duo je posadnuté kontrastom a zároveň harmóniou tých najlepších látok s inovatívnymi až technickými úpravami povrchov.

Dvojica je momentálne v módnej brandži veľmi úspešná a ich tvorba, ktorá je postavená na vysokom kontraste je určená pre milovníkov mestskej módy, ktorí udávajú trendy a nechcú zapadnúť do šedých ulíc. Ich štýl je postavený na hre farieb, materiálov a tvarov. Módny editori ich prirovnávajú k úspešnej návrhárke, ktorá stojí za rovnakou značkou Jil Sander.

Roland Keplinger, ktorý je vedúcim dizajnového oddelenia v Silhouette vraví: „Pracovať s duom Perret Schaad bolo veľmi inšpiratívne. Rýchlo sme sa ako dizajnéri zladili. Bolo zaujímavé kombinovať módnu stránku veci s naším technologickým know-how“.

Inovatívna technológia Silhouette a dizajnérsky prístup Perret Schaad dal možnosť vzniku interpretácie ikonického modelu TMA- The Icon. Model „Perret Schaad for Silhouette“ special edition vyzerá ako fullrim – celorámový model. Ponúka, ale komfort pri nosení, ktorý poskytujú bezrámové okuliare, na ktorý sú už zákazníci zvyknutý.

Tento postup bol umožnený vďaka novej technológii Silhouette, ktorá dovoľuje rám otlačiť priamo na samotnú šošovku a vytvoriť tak dokonalú ilúziu.

Kolekcia Perret Schaad for Silhouette ponúka štyri farebné kombinácie, z ktorých si môžeme poskladať úplne nový pohľad na svet. Ako nová kolekcia vyzerá a ako vyzerá taká spolupráca s dizajnérskym duom, si môžete pozrieť vo fotogalérii nižšie. „Perret Schaad for Silhouete“ bola prvýkrát prezentovaná verejnosti na berlínskom Fashion week v januári 2018.

celákolekce

                                                                          

PerretSchaad for Silhouette 11

 

 

PerretSchaad for Silhouette 10

 

 

PerretSchaad for Silhouette 6

 

 

PerretSchaad for Silhouette 9

Zostaňte v kontakte

  • Alžbetina 2, 040 01 Košice
  • strabilia@strabilia.sk
  • 0918 544 249
  • strabilia@strabilia.sk